top of page

         Бахмутська загальноосвітня школа        І-ІІ ступенів №9  

Бахмутської міської ради

Донецької області

 

84505, Україна, Донецька обл., м. Бахмут

school9@osvita.bahmutrada.gov.ua 

изображение_viber_2022-03-02_08-41-51-908.jpg

Україна-мирний дім.

Припиніть війну заради дітей!!!

​На цій сторінці ви дізнаєтесь про щоденне життя нашої школи
"Усі ми родом із дитинства"
День Гідності і Свободи – нове,
але знакове свято в новітній історії України

 

   В Артемівській ЗОШ №9 пройшли урочисті заходи до цієї дати. Напередодні свята з метою утвердження в педагогічному колективі ідеалів свободи і демократії, грамотного і об’єктивного донесення учням інформації про доленосні події в Україні адміністрацією школи організовано методичний захід для вчителів – перегляд і обговорення документального фільму «Зима, що нас змінила». Створена атмосфера сприяла активності педагогів, які висловили свої думки з питання виховання української свідомості і гідності. Вчитель історії Пилипчатін В.М. провів екскурс у минуле нашої держави, до героїчних джерел, які по сьогодні живлять нас, народ України.

   До Дня гідності і Свободи бібліотекарем Надією Сироватською сумісно з учнями 8 класу створено відео презентацію «Народе мій…». У цій презентації звучать патріотична поезія Івана Франка, Тараса Шевченка, Василя Стуса, Григорія Чупринка, які не мирилися із свавіллям влади і силою слова, відстоювали ідеали Свободи. Під час інформаційно – патріотичної акції «Україна починається з кожного з нас» вихованці старших класів висловлювались на тему «За що я люблю Україну», разом зі своїми класними керівниками зібрали великий пазл у формі карти нашої держави, згадали людей, які ціною власного життя роблять святу справу – будують українську Україну.

   А ми, нове молоде покоління, підхоплюємо цю справу і бачимо свою державу гідною і вільною. Тут не буде місця брехні, нам не буде соромно тут жити і ростити дітей, бачити своє майбутнє.

 

Свято мікрорайону Ступки

Свято мудрості та поваги

09 жовтня 2015 року Артемівська ЗОШ №9 зібрала на своєму подвір’ї  дорослих і малих мешканців мікрорайону Ступки, щоб у дружньому колі відсвяткувати чудовий день – Свято мудрості та поваги, яке проходило під патронатом Артемівського міського голови Реви О.О.

Не дивлячись на осінню прохолоду, організаторам заходу вдалося створити теплу і по-осінньому затишну атмосферу.

Найбільшу увагу привабила фотовиставка «Ступки вчора і сьогодні». Глядачі мали можливість розглянути чорно-білі фотографії минулих років, на яких впізнавали себе, своїх знайомих, згадували про молодість. Ці експонати надали на виставку наші земляки. Яскраві кольорові фото показали трудові колективи мікрорайону, які забезпечують його життєдіяльність: автобаза та дорожні майстерні станції «Ступки» Донецької залізниці, загальноосвітня школа №9, дошкільний навчальний заклад №34 «Тополька», комітет мікрорайону Ступки, амбулаторія, поштове відділення №5, а також приватні підприємці та самі мешканці. Усі ми тісно співпрацюємо, допомагаємо одне одному і, звичайно, святкуємо.

На веселих островках теж було людно й весело. На ярмарці учні й батьки торгували солодощами й стравами домашньої кухні, розважали гостей гуморесками та частівками. Скільки талантів було розкрито на цій ярмарці! Цілий міх сміху зібрала імпровізована вулична фотостудія «Весела сімейка». Фотографувались тут батьки, діти, вчителі, вихователі, бабусі, дідусі, навіть почесні гості. Спортивна галявина зібрала любителів арм-реслінгу, шахістів та футболістів.

Усі з нетерпінням чекали на зустріч з міським головою. Олексій Олександрович привітав зібрання зі святом мікрорайону, висловив найкращі побажання, вручив пам’ятні подарунки багатодітним мамам, ветеранам педагогічної праці. У своєму виступі він також проінформував присутніх про роботу підрозділів з питань економічного та соціального розвитку міста, про покращення умов діяльності медичних та навчальних закладів. Виступили також депутат Артемівської міської ради Калєватих М.М., настоятель Свято-Георгіївського храму священик Олексій Польченко, голова комітету мікрорайону «Ступки» Мороз Т.А. Вони раді були привітати мешканців зі святом, подякувати за невтомну працю, любов до людей, до міста, до землі, подарувати подарунки ветеранам праці, кращим господарям своїх земельних ділянок тощо.

До участі у такому масовому заході ми запросили також студентів Артемівського аграрного ліцею, які провели майстер-класи із сучасного візажу та зачіски та юних артистів ЗОШ №12, котрі подарували концертні номери. Щиро дякуємо їм за співпрацю.

«Давайте, люди, збережемо мир»

   У Міжнародний день миру, 21 вересня, в Артемівській ЗОШ №9 говорили, звичайно, про мир – мир у сім’ї, мир у суспільстві, мир на Землі. 
   Від самого ранку старшокласники дарували малюкам та їхнім батькам паперових голубів – символ миру, на уроках музики розучували пісні про мир і дружбу. У конкурсі творів на суспільну тему серед учнів 8-9 класів перемогу отримала Захаренкова Ганна, учениця 8 класу. Ось рядки з її творчої роботи: «Ми, сучасники, повинні усвідомити, що мир на всій Землі можливий, якщо кожен докладе зусиль до подолання неприязні, зла, байдужості і жорстокості… Найбільше в світі щастя – це мир». 
   Кореспонденти шкільного радіо «Радість. FM» провели опитування «Як зберегти мир», під час якого учні і вчителі висловлювали свої думки. Ось найяскравіші з них: «Коли мої батьки починають сваритись, я міцно обнімаю їх і цілую», «Вчителька навчила мене: якщо виникає бажання битись, ховай кулаки у кишеню. Я так і роблю», «Я бажаю кожній людині душевного миру і спокою». Уся наша школа за мир, адже це так природньо – посміхатись, любити, чинити добро.

«Вище! Швидше! Сильніше!»,

- під таким девізом в Артемівській           ЗОШ №9 пройшов тиждень фізичної культури і спорту.

Здоров’я – це найцінніший скарб для людини, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт.

    Щоб залучити до участі у тижні якомога більше учнів, розроблено цікавий план виховних заходів. Доброю шкільною традицією стало привітання з Днем фізкультурника нашого вчителя Боровика Миколу Івановича, який більше 30 років присвятив вихованню підростаючого покоління, привиття їм навичок здорового способу життя та любові до спорту. 8 випускників нашої школи пішли стежкою свого наставника – обрали професію вчителя фізкультури.

    Усі класи прийняли участь у конкурсі на кращу стінгазету «Фізкультура – це життя». Цікавим виявилось анкетування серед учнів та вчителів на перевірку знань та ерудованості на тему олімпійських видів спорту.

    А який же спортивний тиждень без змагань: спортивна естафета між 5 і 6 класами, «Веселі старти» у початковій школі, футбол між хлопцями 7-9 класів. Радісні, з піднесеним настроєм прибігали діти зі спортивної зали чи стадіону, адже перемогла дружба.

    Спортивне життя школи не обмежується одним тижнем, попереду надзвичайно цікавий навчальний рік.

Знову 1 вересня!

1 вересня традиційно на нашому шкільному подвір’ї прогул веселий дзвінок. Він покликав на навчання школярів і вчителів.

Яскраво і по-сімейному тепло пройшло святкування Дня знань. У рідному колі зустрілись урочисто вбрані учні, трохи схвильовані вчителі, батьки, бабусі, дідусі і, звичайно, гості. Всі разом ми зустріли наших новачків: 12 маленьких, але кмітливих першокласників, 3 учениці 2 класу, 1 ученицю 6 класу і вчителя географії Кучера Валерія Васильовича.

З привітним словом до всіх присутніх звернулася директор школи Калітіна Л.В. У своєму виступі вона висловила слова подяки за якісну підготовку школи до нового навчального року усім працівникам школи, меценатам, батьківській громадськості. Головний акцент Лариса Володимирівна поставила на важливості здобувати якісну освіту, необхідності докладати зусиль у навчанні, адже знання – це той скарб, який прокладає людині доріжку до щасливого життя, сповненого успіху і радості.

Родзинкою шкільної лінійки став виступ Мері Поппінс та Машеньки – героїв відомих фільмів. Подарувавши веселі посмішки та гарний настрій, вони не залишили байдужими ні дорослих, ні малих.

Зі словами привітання виступили гості школи: настоятель Свято-Георгіївського храму священик Олексій Польченко, депутат Артемівської міської ради Калєватих М.М., голова Артемівської організації профспілок працівників освіти Руднєва А.М., начальник з питань цивільного захисту населення у м. Артемівську Литовченко В.М., представники громадського об’єднання «Бахмут український» Козловський М.Л. та Гончаров С.О. У своїх виступах гості зазначили, що школа і вчитель залишається у пам’яті людей назавжди, що лише освіченій людині відкриваються найбільші життєві можливості. Волонтерська група ГО «Бахмут український» подарували 4 дітям-переселенцям шкільні приладдя, а депутат – шкільний інформаційний банер з написом «Щіро вітаємо у школі №9». Тепер шкільна будівля моє обновлений фасад. Щиро вдячні гостям за подарунки.

Отож, новий 2015-2016 навчальний рік розпочато! У путь, друзі, за новими знаннями!

Радість дитинства

Дитинство – чудова пора безтурботних ігор, розваг, веселощів. Водночас дитинство – достатньо крихкий світ, і завдання дорослих оберігати його від загроз суворого життя.

Цьогоріч дітям нашого міста пощастило, адже їхнє свято – День захисту дітей – розтягнулось аж на 2 дні: 1 червня вони святкували його з батьками, а 2 червня – з друзями, однокласниками, вчителями.

В Артемівській ЗОШ №9 на чудовій зеленій галявині у шкільній парковій зоні розмістився казковий табір. Від самого ранку турботливі педагоги і техпрацівники прикрашали галявину кульками, прапорцями, квітами, а трохи згодом табір наповнився дитячими голосами і сміхом. Більше двох годин діти раділи і веселились на повну, чудово було на нашій галявині: запальні танці і пісні, забави і конкурси, виступи юних акторів, казкових персонажів ще довго згадуватимуть щасливі діти.

Звичайно, без призів і подарунків не залишився ніхто. Своїми смаколиками дітвору пригощали наші постійні спонсори – приватні підприємці Тетяна Волобуєва та Володимир Ветвицький.

Фіналом Свята Дитинства стала безпрограшна лотерея, а все, що необхідно було для участі у ній – це усмішка та гарний настрій.

Свято вдалося на славу, наші діти неодноразово підбігали й дякували організаторам за цікаво проведений захід, за смачні подарунки, додаючи, що вже знову з нетерпінням очікують на наступне.

Вітаємо нашого педагога із успішним завершенням атестації !

   

Атестація педагогічних кадрів - це надзвичайно важливий етап у діяльності школи, оскільки вона відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу та педагогічній майстерності вчителя.

   У 2015 році атестацію проходив наш заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики Савченко Артем Анатолійович, який працює на освітянській ниві 9 років, із них 4 роки - в Артемівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9. Педагог знає нормативні документи, що регулюють діяльність вчителя з фізики, має добру науково-теоретичну підготовку, розуміє задачі предмету, викладені в навчальній програмі, уміє планувати роботу на уроці, свою діяльність спрямовує на розвиток учнів, озброєння школярів знаннями з фізики, природознавства, формування навичок та вмінь застосовувати набуті знання на практиці.

   

 

     Як заступник директора з НВР Артем Анатолійович забезпечує організацію навчально-виховного процесу в школі, управління ним і контроль за розвитком цього процесу; здійснює методичне керівництво педагогічним колективом. Заступник директора з навчально-виховної роботи застосовує сучасні методики адміністративної діяльності, інтерактивні методи проведення управлінських заходів, методи виховного впливу на колектив та особистість, попередження конфліктів та безконфліктного управління. Для його роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалювати методичну майстерність.

   19 березня 2015 року атестаційна комісія І (шкільного) рівня прийняла рішення про присвоєння вчителю фізики Савченку Артему Анатолійовичу кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорія». На підсумковому засідання атестаційної комісії ІІ (міського) рівня, яке відбулось 1 квітня 2015 року у відділі освіти, було прийнято наступне рішення: заступник директора з навчально-виховної роботи Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Савченко Артем Анатолійович відповідає займаній посаді. Отже, наш педагог успішно пройшов атестацію.

   Артем Анатолійович, педагоги та учні школи щиро вітають Вас з досягненням цього високого результату у професійній діяльності. Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і благородне покликання сіяти мудрість і знання.

Бажаємо вам, відчуття повноти й неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя й людської шани. Нехай у всіх ваших починаннях буде супутником успіх!

   Підсумки атестації підведено, а це означає, що розпочався новий міжатестаційний період, спрямований на підвищення кваліфікації, професіоналізму, майстерності педагога та покликаний стимулювати ріст учителя. Тож працюймо так, щоб за 5 років учитель знов отримати бажаний результат.

Наші педагоги – справжні патріоти

    Патріотизм, як відомо,- це любов та відданість Батьківщині, прагнення своїми діями служити її інтересам. На сьогодні в Україні склалася нелегка політична ситуація, і кожен декларує свою життєву позицію: або ж ти патріот своєї Батьківщини, або її ворог. У чому полягає вияв патріотизму?  Ми, вчителі Артемівської ЗОШ №9, переконані, що наша кропітка праця з дітьми – це і є той справжній патріотизм. Щодня ми перекладаємо мудрість книг в дитячі маленькі голівки, вчимо їх доброти, налаштовуємо їхні серця на щирість, і так все життя. Усі наші педагоги усвідомлюють головну місію - підготувати підростаюче покоління до життя та праці. Ми готуємо майбутнє нашого суспільства, народу, світу, даємо знання, розвиваємо уміння і навички, деколи повчаємо, виховуємо, іноді навіть можемо вплинути на долю свого учня.

         У нашій школі всі вчителі освічені, дружелюбні, привітні, оптимістичні, комунікабельні, одним словом – люблять свою справу і, безумовно, свою Батьківщину Україну. 

Триває тиждень підготовки до шахово-шашкового турніру

Любі друзі!

А чи знаєте ви, яка гра вважається в світі найінтелектуальнішою? Отже, увага, ШАХИ! А те, що гра у шашки була розповсюджена ще у Стародавньому Єгипті, знаєте? Ні? Тоді вам до нас.

02 лютого у нашій школі розпочався тиждень підготовки до шахово-шашкового турніру. Спочатку група юних дослідників у цікавій формі розповіла усім історію походження шахів і шашок, про більш найпопулярніші змагання з цих видів спорту та найвідоміших людей.

На двох поверхах розміщено столи з ігровими дошками, і після дзвоника на перерву їх обступають зграї наших учнів, які вміють або лише вчаться грати у шахи та шашки.

Організатори тижня гри у настільні ігри спостерігають за процесом підготовки школярів до турніру і помічають, як турботливо і водночас наполегливо старшокласники навчають молодших школярів, а малюки зацікавлюються новим у їхньому житті.

Саме через гру діти вчаться жити за правилами.

Закликання весни 

   

   Дзвінкі краплинки, першоцвіти, співучі птахи, тепле сонячне проміння – це весна – пора оновлення, розквіту природи, нових прагнень та сподівань у житті людей. Якраз на початку весни у нашій школі відбулось традиційне слов’янське свято закликання весни – День птахів, яке символізує початок нового господарського року. Цього дня школярі пригощають один одного незвичайним печивом у формі пташок, яке називається «жайворонками» або «голубами», співають веснянки, будують шпаківні.

   23 березня в кабінеті 1 класу під керівництвом педагога-організатора Олени Ігорівни відбулося чудове святкове дійство, під час якого велика шкільна родина вчителів, батьків та учнів 1-5 класів віршами, танцями й піснями славили прихід весни, закликали птахів до шкільного подвір’я. Потім діти з дорослими розвішували шпаківні на дерева у шкільному садочку, залишаючи й птахам гостинці на деревах. Учасники свята бажали один одному радості, щастя і, головне, миру в родинах, в усій Україні.

   Завжди активними у шкільному житті є родина Горбунова Руслана (4 клас), Вялої Владислави (5 клас), Польченко Меланії (1 клас), Постільника Олександра (1 клас). Батьки, дідусі, бабусі цих дітей завжди не тільки підтримують школу, але й самі пропонують свою допомогу. На свято весни вони разом з дітьми виготовили 4 шпаківні, напекли печива, що подарувало велику радість нашим вихованцям. Висловлюємо вам, шановні батьки, щиру подяку за добрі справи.

Життя мови залежить від кожного із нас

 

Рішенням ЮНЕСКО 21 лютого оголошено Міжнародним днем рідної мови. Це свято – ще одна нагода для кожного громадянина усвідомити причетність до свого народу, до рідної мови. За приблизними підрахунками, на земній кулі функціонує три тисячі мов, і кожна з них має право на життя, адже мова – інструмент, який консолідує націю.

Усім відомо, що Артемівська ЗОШ №9 -.інтернаціональна школа. Сьогодні у нас навчається 4 групи учнів - представників національних меншин: росіяни, вірмени, цигани, євреї, та усі ми – громадяни України, яка стала для нас Батьківщиною. Традиційний загальношкільний виховний захід «Рідна мова, чиста, як сльоза», присвячений Дню рідної мови, пройшов у школі на високому рівні. Наші учні з великою гордістю демонстрували знання рідної мови: сюрпризом для всіх стало виконання гімну України українською, російською та вірменською мовами. До цього виступу діти готувались близько місяця. Крім цієї урочистої пісні, звучали також мамині колискові, уривки з бабусиних казок, вірші.

Під час проведення конкурсної частини свята учні виборювали першість у знанні української мови. Варвара Кривич, організатор конкурсу, а також її вихованці-старшокласники, підібрали такі завдання для учнів початкової школи, щоб кожен зумів проявити свої здібності, таланти, вміння. Наймолодші учасники, учні 2 класу, проявили кмітливість, ерудицію, винахідливість; третьокласники – чіткі знання норм української мови, вони ж стали переможцями. А от учні 4 класу здивували усіх мистецькими талантами.

Усі ми усвідомлюємо, що наша мова - це безцінний скарб, який треба берегти і примножувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі й культурі, у своїх звичаях, традиціях і піснях. Життя мови залежить від кожного з нас.

Початок роботи школи майбутнього першокласника!

    Ми впевнені, що кожна дитина – унікальна особистість, здатна засвоїти знання, їх усвідомити і досягти успіху в житті.

    Коли дитина досягає 5-6 річного віку, більшість батьків відчуває гостру необхідність підготувати її до школи. І тут починаються проблеми. Чому навчити? Рахувати до 100 … вивчити літери… вчити вірші напам’ять. Найскладніше батькам, чиї діти не відвідують дошкільний заклад, а мама і тато не мають спеціальної освіти, часу, терпіння.

     Уже четвертий рік в нашій школі з лютого по травень працює школа майбутнього першокласника. Наше завдання – допомогти дитині вже через півроку стати справжнім школярем, готовим отримувати знання, сприймати світ.

    На перше заняття 04 лютого прийшло дванадцять дошкільнят, шестеро з них виховуються вдома. Школа радо зустріла малечу. Вчителька з 30-річним педагогічним стажем Савіна Людмила Миколаївна з першої миті знайшла контакт з дітьми, в ігровій формі провела заняття, кожному подарувала сонечко – символ дитинства і радості. Батьки з нетерпінням чекали закінчення занять. Як їх дитя поводилось? Чи не боялося?. Чи було активним? – такі питання ставили вони. Сподіваємось, що сумісно ми допоможемо дитині зробити крок назустріч знанням.

.

Чоловічий клуб "Сокіл"   

В Артемівській ЗОШ №9 уже другий рік діє дівочий клуб «Грація» (керівник учитель початкових класів Лисакова М.П.) і чоловічий клуб «Сокіл», який очолює заступник директора Савченко А.А. Мета цього об’єднання – привиття хлопцям школи справжніх чоловічих рис: мужності, хоробрості, чесності. До складу клубу входять усі хлопці 5-9 класів і вчителі-чоловіки.

   На честь 23 річниці збройних сил України 8 грудня відбулося урочисте зібрання «Соколу», на яке були запрошені військовослужбовці Артемівської військової частини 2730 старшина Удовіченко Руслан Юрійович та старшина Яценко Євген Анатолійович. На зустрічі наші вихованці мали змогу дізнатись про роди збройних сил України, вивчали військові звання, знайомились із видами сучасної зброї та військової техніки. Військові у доступній формі розповідали про традиції сучасної армії, про їхні суворі будні та, головне, про ті чоловічі якості, які повинні мати справжні захисники Вітчизни.

   Найцікавішою частиною виховного заходу була розповідь школярів про те, де служили їхні діди та батьки, демонстрацією військових фотоальбомів дідусів і тат. Хлопці з гордістю подавали цю інформацію. Наприкінці зустрічі педагоги-чоловіки (а їх у нашій школі 5) розказали про власний військовий досвід, показали фотографії часів своєї служби в армії.

   Усі усвідомили, що День збройних сил України – свято, яке увібрало в себе багаті ратні традиції. Воно уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії.

 

Розвиток ключових компетенцій підчас уроків та у позаурочний час

Урок – дзеркало загальної

педагогічної культури вчителя,

мірило його інтелектуального

багатства, показник його

 світогляду, ерудиції.

До хорошого уроку

вчитель готується все життя.

                                                                                    В. Сухомлинський

 

            Зміни у суспільному житті і свідомості вимагають від нас, педагогів, визначити нову мету навчання та виховання – розвиток інноваційної особистості, здатної до життєвої творчості та самореалізації у нових соціальних умовах. Якщо говорити про дитину, то їй сьогодні потрібні не тільки знання, але і достатній рівень життєвої компетентності для успішної адаптації в соціумі, який швидко змінюється,  та сучасному світі, враховуючи те, що за останні кілька років нові інформаційні технології повели людську цивілізацію на багато кроків уперед і стали невід’ємною частиною нашого життя. Ми вчимося жити самі та навчаємо жити дітей.

              З метою активізації роботи педагогічних працівників, вивчення педагогічного досвіду, розвитку ініціативи і творчості вчителів, залучення вчителів до методичної роботи 24.01.2015 в Артемівські загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 була проведена педрада за темою: "Розвиток ключових компетенцій підчас уроків та у позаурочний час" у формі семінару-практикуму і роботи у творчих групах з використанням приоймів: робота з малюнком,  мозковий штурм, створення рекомендацій, розв`язання складних педагогічних ситуацій тощо. Підчас педради були розглянуті питання розвитку професійної компетенції вчителя, теоретичні та практичні основи конструювання компетентнісного уроку та презентовані майстер-класи керівників методичних об’єднань школи.

 

"Барви осені" (29.09.14)

Мабуть, немає у світі людини, байдужої до чарівних змін природи восени. Осінь - ще й пора збору урожаю, пора плодів людської праці на землі.

У школі №9 навчаються діти, які чи не найбільше виховуються через працю на землі, адже усі мешкають у приватних будинках із немалими земельними ділянками.

Виставка колективної та сімейної творчості «Барви осені», яка проходила у нашій школі протягом 4 днів, не залишила байдужими ні дорослих, ні дітей. На ній були представлені роботи з природнього матеріалу окремих учнів, сімей, класних колективів. Переважали роботи з овочів, фруктів, ягід, квітів: це і пано, й аплікації, натюрморти, букети тощо. Організатори були вражені технікою виконання робіт, поєднанням природнього матеріалу зі штучним, багатою осінньою палітрою. Кожного дня виставка збирала велику кількість глядачів: учнів, вчителів, батьків і мала схвальні відгуки. 

bottom of page